Postupy prací

Malování interiérů

Na malování ineriérů je nejduležitější zjistit o jaký typ stěny se jedná a na základě této informace malíř vhodně vybere barvu a postup práce. Může se použít jeden nátěr ale u některých povrchů je potřeba nejprve očistit starou barvu, dát vhodnou základní barvu a poté nanést povrchovou barvu.

Malování exteriérů

pro malování venkovních ploch a omítek je potřeba zjistit o jaký povrch se jedná a jak veliká je plocha, kterou budeme malovat, jsou venkovní plochy u kterých je potřeba postavit lešení a popřípadě jeřáb nebo jiné zařízení. Naši Malíři rádi přijmou i větší zakázku.

Linkrustace

povrchová úprava plochy linkrustou, na některé zdi po konzultaci se zákazníkem naši malíří používají tuto metodu.

Penetrování

pronikající (např. určitou vrstvou barvy nebo povrchem)

Opalování barev

Opalování barev se používá u dřevěných rámů, oken, železných konstrukcí atp. , důležité je vždy zvolit na spárvný povrch správnou úpravu, některé barvy se dají opálit za použití letlampy, či speciálního nástroje na opalování barev. Jsou však také některé povrchy u kterých se tato metoda použít nedá nebo se nedoporučuje. Například na tapetované zdi malíř použije napařovací stroj který povrch zahřeje a zvlhčí a nechtěný nátěr, nebo tapetu odstraní.

Natírání dřevěných povrchů

Především pří stavbě, rekonstrukci a renovaci chat, bytů, chalup či jiných nemovitoští, je čas od času nutné použít nátěry a barvy. Naši malíři mají zkušenosti s natíráním plotů, starých trámů, vestavěných nábytků ale i čerstvě postavených rekreačních chat. Na natírání dřevěných povrchů se z pravidla používají jiné barvy a materiály než na běžnou zeď. Z pravidla je potřeba před nanesením barvy popř. laku, upravit povrch tak aby byl hladký a zbavený předchozích nátěrů. Malíř musí použit brusku a brusný papír, nebo barvu opálit a očistit.

Natírání kovových povrchů

Kovové výrobky najdeme takřka na každém kroku. Pro své výhodné vlastnosti - tvrdost, pevnost a u většiny z nich poměrně snadné zpracování, provázejí člověka již od pradávna, zejména nejčastěji používaná ocel a také zinek, měď a hliník. Díky atmosférickým podmínkám a vlhkosti vzduchu, kovy a kovové povrchy často trpí oxidací a následnou korozí materiálu. Natírání kovů je nejrozšířenější a nejjednodušší způsob, jak těmto nežádoucím vlivům předcházet a zvšit tak životnost výrobků. Pokud malíři ošetří kov správným nátěrem, mohou nejen zlepšit vzhled výrobku ale také prodloužit životnost a zlepšit vlastnosti materiálu.

Štukování

Může se použít například v panelovém domě, nebo ve starších bytech, jedná so o vrstvu mezi barvou a omítkou, nanáší se na mokrou zed a poté se vyhladí.

Malování a příprava

Příprava před výmalbou je velice důležitá a nedoporučujeme ji podceňovat. Naši malíři si vždy před daným malováním prohlédnou objekt a posoudí jakým způsobem by se dalo co nejlépe ochránit vybavení v místnost a podlaha. Nejčastěji používáme igelitové fólie na ochranu materiálů. Tyto fólie jistíme papírovou strhávací páskou. Máme dobré zkušenosti s ochranou nábytku a podlah při malířských pracích.